Dualar

Kötü Rüya Gördüğünde Okunacak Dua

Kötü Rüya Gördüğünde Okunacak Dua
Yazan: dinibilgiler

Allah Rasulü kendisine gelen ve iyi bir rüya gördüm diyen kişiler şu şekilde yönelir:

Görmüş olduğun rüya hayır olsun. Diğer bir söyleyişi de ‘Hayır görür ve şerden korunmuş olursun. Bizim için hayırlar, düşmanımıza karşı şer olmaktadır. Hamd, alemlerin de Rabbi olan sadece Allah’a mahsus olmaktadır. 

Allah Rasulü kötü bir rüya gördüğünde şu şekilde dua ederdi;

الي;إةىاغو٤بكمنئلئنوطاتالآهم٠ 

Allâhümme inni eûzü bike min ameliş şeytâni ve seyyiâtil ahlâm*

“Allah’ım! Şeytânın işinden sana sığınırım.”

Eğer sizden hoşlanmayan birini rüyada gördüyseniz 3 defa sol tarafa tükürmelisiniz. Üç kerede şeytanı şerrinden Allah’a sığınırım denmeli daha sonrasında Fetih suresinden şu ayet okunmalıdır. 

لقن ندق اف نثو؛ لف الآذقا لآلخى نكنلخلج ألتنجن الحنا؛ ان ثاء الث٠ امنين محلمين رؤسك؛ ومقصربى لا قحافوة سلم ئا لئ١ قئتئوا قحثز س دون دلك ئئكا فرينا.

Le kad sadakallâhü rasûlehür ru’yâ bil hakki le tedhu lünnel mescidel harâme in şâellâhü âminine muhallikiy. ne ruûseküm ve mukassırine İâ tehâfûne fe alime mâ lem ta’lemû fe ceale min dûni zâlike fethan karîbâ

“Andolsun ki Allah, elçisinin rüyasını doğru çıkardı. Allah dilerse siz gün içinde başlarmızı tıraş etmiş ne kısaltmış olarak, korkmadan Mescid-i Haram’a gireceksiniz. Allah sizin bilmediği- nizi bilir. İşte bundan önce size yakın bir fetih verdi.”

Yorum Yap